אז מה אנו אוכלים?

הרעיון לכתוב על בשר הבקר וחלקיו השונים נבע מהרצון לחלוק ולשתף באופן אישי את לקוחותינו הותיקים והחדשים ולמבקרים באתרינו, מה גם כאשר נהנים מגריל מקצועי אז לא יזיק לשדרג גם את עצמנו מעט…

ראשית לפני שנציג בפניכם את חלקי הבקר נסביר בקצרה על שיטות הבישול והצלייה השונות:

רוסטביץ – צליה בתנור- הנתח המועדף להכנת רוסטביץ הוא סינטה אך אם אין בקרבנו אפשר להסתפק גם בפילה או בשייטל.

צלי קדירה – בשיטה זו בישול הבשר נעשה בסיר בשימוש נוזלי בבשר עצמו כאשר מבשלים נתחים שלמים במעט מאוד נוזלים ולזמן ארוך, אגב אפשר להוסיף גם מעט יין.

נזיד – גם בשיטה זו בישול הבשר נעשה בסיר כאשר תחילה נשחים את הבשר, ננקה אותו משומן וסחוס, ונפרוש אותו לקוביות גדולות ולאחר מכן נוסיף מים וירקות . זמן הבישול ארוך ובטמפ’ נמוכה.

צלייה על הגריל – בצלייה על הגריל נוכל להנות מטעם מיוחד מלווה בארומה וניחוחות שעושים לנו רק טוב. ועוד לא דברנו על החוויה עצמה. על הגריל נוכל לצלות: עופות, דגים, שיפודים, המבורגרים, קבבים וסטייקים כמובן. נוכל לשלוט בעוצמת החום ע”י מבערי הגז (בגריל גז) עד לדרגת הצלייה הרצויה. נזכיר רק כי נמליח את הבשר רק לקראת סוף הצלייה בכדי שלא לגרום לייבושו.

טחינה – ישנם חלקים בבקר המיועדים לטחינה להכנת תבשילים שונים, קציצות וקבבים רצוי מאוד שבשר לטחינה יהיה טרי מאוד ולהשבחת טעמו מומלץ לטחון אותו מס’ פעמים במטחנת בשר בלבד.

חלקי הפרה

1. ורד הצלע / אנטריקוט – חובה בגריל לסטייקים ורוסטביץ נתח מעולה עסיסי ושומני מעדן!!!
2. ריפען / צלעות – מומלץ לבישול איטי לצלי וטחינה.
3. חזה / ברוסט – מומלץ בקדירה, צלי בתנור או בחמין.
4. כתף / כתף מרכזית – מומלץ בבישול, צלי קדירה או לטחינה.
5. צלי / צלי כתף – מומלץ בבישול או בקדירה.
6. פילה מדומה / פלאש – מומלץ בבישול או בקדירה.
7. פולו שריר הזרוע – מומלץ בחמין ובמרק.
8. קשתית / שפונדרה – מומלץ בקדירה, מרקים, גולש ולצלייה בגריל.
9. צוואר – מומלץ למרק ולטחינה.
10. סינטה / מותן – הגענו לחלקים המעניינים ביותר בפרה: הסינטה הוא איזור המותניים ומומלצת בצלייה בגריל ורוסטביץ. בנתח טרי נבחין בסיבי שומן שנעלמים במהלך הצלייה ומשבחים את טעמו.
11. פילה / מותנות – הגעתם ליהלום שבכתר: חובה בגריל ולמתפשרים אז צלי בתנור או רוסטביץ.נחשב ליוקרתי ביותר אינו מכיל שומן רך ועסיסי.
12. שיוטל – כנף העוקץ – מעולה בגריל כסטיקים, שיפודים, רוסטביץ. נחשב לנתח דל שומן עסיסי וטעים מאוד, אך זהירות: הוא נצלה במהירות רבה!.
13. אוזית / קאצקע – מומלץ לבשר טחון ולצלי קדירה.
14. דאק / נתח ירק – מומלץ בקדירה ובצלי.
15. כך – בעיקר לשניצלים וסטייקים.
16. פלדה / כלסיים – מומלץ כבשר טחון ונזיד.
17. פולי שריר אחורי – לבישול איטי מרק וגולש.
18. ויסבראטן – מומלץ כצלי ברוטב או קדירה.

לפרטים נוספים וליצירת קשר עם הצוות שלנו, חייגו עכשיו: 052-2789633, או השאירו פרטיכם בטופס יצירת הקשר שלנו ואחד מנציגינו יחזור אליכם בהקדם האפשרי!